Monthly Archives: Marzec 2008

Temat był drążony przez naszego RedNacza od 2003 r. Chodzi o pewien zakręt (w lewo) w pobliżu hali w Milowicach, jadąc ul. Baczyńskiego do centrum miasta, z wysepką na środku jezdni. Wysepka znajduje się pomiędzy przystankami tramwajowymi. Z jednej strony ulicy – tam własnie, gdzie chodzą piesi, brakuje, a właściwie nie ma od początku chodnika. Teraz ma się to zmienić. Jak poinformował nas dzisiaj Arkadiusz Chęciński-radny RM, interweniujący w tej sprawie, w II kwartale br. powstanie wreszcie chodnik z barierką energochłonną. Zmianie ulegnie też organiazacja ruchu drogowego na pobliskim skrzyżowaniu.

To potencjalnie bardzo niebezpieczne miejsce. W pobliżu znajduje się szkoła, hala sportowa, osiedle, przychodnia zdrowia, apteka. Dobrze, że podjęto w końcu konkretne decyzje. Czekamy na zakończenie prac, co ma nastąpić do 30 października.

ul. Baczyńskiego w Sosnowcu – Milowicach

Źródło: http://www.sosnowiecfakty.pl

W dniu dzisiejszym przed godziną 18:00 na drodze krajowej S86 w kierunku Katowic uległ spaleniu samochód osobowy. Zdarzenie miało miejsce tuż za wiaduktem na przeciwko sklepu Real. Prawdopodobnie w wypadku śmierć poniosła jedna osoba.

——————————————————————————————–

Informacja z portalu: PolskaLokalna.pl Śląskie

W środę wieczorem przywrócono ruch na jednej z głównych arterii aglomeracji katowickiej, łączącej Sosnowiec z Katowicami ekspresowej trasie S-86. Wieczorem w Sosnowcu spłonął tam samochód osobowy; kierowca zginął.

Jak poinformował Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji, ruch w miejscu tego zdarzenia odbywa się już płynnie.

W pożarze zginął kierowca fiata mirafiori, najprawdopodobniej 49- letni mieszkaniec Będzina. Jak ustaliła dotąd policja, mężczyzna jeżdżący właśnie takim autem kilkadziesiąt minut wcześniej zaatakował przed jednym z będzińskich barów żonę, z którą pozostawał w separacji.

Według Moniki Francikowskiej z będzińskiej policji, po południu do tamtejszego dyżurnego napłynęło zgłoszenie o rannej 50-letniej kobiecie. Poszkodowana, pracownica baru, razem z właścicielką otwierała lokal, kiedy miał nadjechać jej mąż, siekierą zadać jej cios w okolice szyi, po czym szybko odjechać.

Obrażenia kobiety nie zagrażają jej życiu, po opatrzeniu i badaniach prawdopodobnie pozostanie w szpitalu na obserwacji. Wkrótce po tym, jak policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika, napłynęła do nich informacja o pożarze fiata mirafiori w Sosnowcu.

Według Francikowskiej, nie ma jeszcze zupełnej pewności, czy osoba, która spłonęła w fiacie to mąż zaatakowanej kobiety, pozwolą to ustalić dopiero specjalistyczne badania. Policyjni śledczy spróbują ustalić też powód zapalenia się samochodu.

——————————————————————————————–

Informacja z portalu: Gazeta.pl

Kierowcy, którzy środowego popołudnia utknęli w gigantycznym korku między Katowicami a Sosnowcem, pewnie nie podejrzewali, do jakiego dramatycznego wydarzenia tam doszło.
Około godz. 18 pod wiaduktem na wysokości hipermarketu Real i salonu Mercedesa płonął samochód osobowy, a w środku szamotał się jakiś człowiek. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, mężczyzna już nie żył. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przed pożarem nie zdarzył się wypadek i najprawdopodobniej doszło do samozapłonu.

Pożar spowodował znaczne utrudnienia w ruchu, na kilka godzin całkowicie zablokowana została jezdnia w kierunku Katowic. Mimo wyznaczonych objazdów tworzyły się wielokilometrowe korki sięgające aż Siewierza. Nad wyjaśnieniem przyczyn pożaru pracują policjanci z Sosnowca i Będzina. Na razie wiadomo tylko, że ofiarą pożaru jest 49-letni mieszkaniec Sosnowca. Zaledwie kilkanaście minut przed śmiercią zaatakował w Będzinie swoją żonę. Gdy otwierała lokal gastronomiczny na os. Zamkowe, rzucił się na nią z siekierą, a potem odjechał. Świadkiem całego zajścia była właścicielka lokalu. Ranna kobieta została odwieziona do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Małżeństwo było w separacji, nie mieszkali razem. Bierzemy pod uwagę motyw zazdrości – mówi nadkomisarz Monika Francikowska z będzińskiej policji.


2008-03-19-018.jpg

W Sosnowcu Milowicach ruszyła budowa fabryki firmy Gimplast. Zakład będzie dostarczał półprodukty i wyroby gotowe z gumy i tworzyw sztucznych m.in. dla branży motoryzacyjnej AGD.

Gimplast zatrudni na terenie strefy ponad 80 osób. Całość jego inwestycji to prawie 23 mln zł. Zakład ma być gotowy jeszcze w tym roku. Znajdzie się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu może liczyć na wiele przywilejów finansowych.

Firma Gimpast to firma córka włoskiej spółki OSMAP, produkującej komponenty dla przemysłu AGD i motoryzacyjnego. Budowana hala zostanie wyposażona w kilkanaście wtryskarek zakupionych lub przywiezionych z Włoch. Materiał potrzebny do produkcji także będzie kupowany we Włoszech. Prowadzona produkcja ma polegać na eliminowaniu niedoskonałości poszczególnych detali.