Katowicki deweloper planuje w Milowicach kolejną inwestycję

Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud rozpocznie w tym roku budowę Wielospecjalistycznej Przychodni Zdrowia przy ul. Baczyńskiego w Sosnowcu-Milowicach.

z15907302Q[1]

Przychodnia powstanie w sąsiedztwie 3-segmentowego budynku wielorodzinnego [z 60 mieszkaniami], którego budowę Dombud zakończył w zeszłym roku.

Na razie spółka sprzedała 31 mieszkań i choć od samego początku nosi się z zamiarem kontynuacji budownictwa mieszkaniowego w tym miejscu [docelowo miało tu powstać 270 mieszkań] na razie nie wiadomo, kiedy będzie on realizowany.

Jak nam powiedział Paweł Chalecki, wiceprezes Dombudu, przesądzona jest natomiast budowa przychodni. Początek prac zaplanowano na III kwartał tego roku.

W trzykondygnacyjnym budynku o powierzchni około 1500 m kw. znajdą się gabinety specjalistyczne, część rehabilitacyjna i pracownia rtg.

– Jeśłi chodzi o układ drogowy, będzie on połączeniem istniejącego z nowo budowanym. Powstaną dwa zjazdy z ulicy na działkę, a na samej działce planowany jest ciąg pieszo-jezdny oraz miejsca parkingowe dla pacjentów – informuje Mirosław Wiertel z Dombudu.

Projekt przychodni powstaje w Pracowni Projektowej PB Dombud SA.

Źródło: http://sosnowiec.gazeta.pl/