Mammobus czeka na panie

Od wczoraj przy przychodni „Milowice” na ul. Baczyńskiego 14 A stoi mammobus. Można tu przyjść na badanie piersi. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania.

Adresowane jest do mieszkanek województwa w wieku od 50 do 69 lat. Jedynym warunkiem jest to, aby od ostatniego badania mammograficznego finansowanego przez NFZ powinny upłynąć pełne dwa lata. Można się zarejestrować telefonicznie pod numerem 293 86 40 wew. 215. Akcja potrwa do soboty.

Źródło: www.dziennikzachodni.pl

Burza nad Śląskiem i Zagłębiem

Potężna burzowa chmura przeszła nad Śląskiem i Zagłębiem. Deszcza zalał niektóre fragmenty ulic i torowisk tramwajowych. Strażacy wypompowywali wodę z katowickiego tunelu pod rondem.Sosnowiec Milowice ul. Baczyńskiego

Zablokowana była m.in. linia tramwajowa z Sosnowca do Milowic, gdzie tramwaj nie poradził sobie z rozlewiskiem. Deszcz zalał ulicę Żeromskiego w centrum Sosnowca. Kłopoty mieli też kierowcy, którzy chcieli wyjechać z ul. Dudy-Gracza w Katowicach na Średnicówkę. Na alei Rozdzieńskiego utworzył się korek, po tym jak z powodu ściekającej deszczówki trzeba było wstrzymać ruch w tunelu pod katowickim rondem.

Ulewny deszcz utworzył rozlewiska w wielu innych miejscach regionu.

Źródło: www.dziennikzachodni.pl