Monthly Archives: Styczeń 2009

– Jest progres. Po proteście pracowniczym banki wróciły do rozmowy z zarządem naszych zakładów – mówi serwisowi Portalspozywczy.pl Jan Poświata, przedstawiciel Duda Bis. – Nowy plan restrukturyzacji jest w trakcie tworzenia i planowo zostanie ukończony do końca tego tygodnia – dodaje.

Poświata ucina spekulacje na temat domniemanego premiowania pracowników zakładów mięsnych, którzy brali udział w manifestacji pod bankami Raiffeisen i ING. – To nieprawdziwe informacje. Nie traktujemy ich poważnie – komentuje. Według internautów podających się za pracowników firmy, manifestanci mieli dostać premię w wysokości 100 zł, wódkę i wędliny. – Każdy, kto był na demonstracji, widział, że to było autentyczne zaangażowanie. Podczas manifestacji obecna była telewizja, prasa i liczni dziennikarze. Osoby nietrzeźwe momentalnie zostałyby wychwycone obiektywem kamery czy aparatu. Takie insynuacje pojawiają się na forach internetowych, gdzie każdy jest anonimowy. Nie było żadnej negatywnej opinii na temat Duda Bis, pod którą ktoś podpisałby się z imienia i nazwiska – podkreśla przedstawiciel zakładów z Sosnowca.

Duda Bis przeżywa obecnie trudny okres. Negocjacje z bankami trwają. – Jest wiele osób w branży, które mogłyby zyskać na upadku tak dużego zakładu, dlatego nasza firma bywa oczerniana. Zupełnie bezpodstawnie – podsumowuje Poświata.

Żródło: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl

– Banki starają się postawić zakłady mięsne Duda Bis w stan upadłości. Marian Duda próbuje wywrzeć na nie presję manifestacją. Głównym problemem w tej relacji jest obustronna nieufność – mówi serwisowi Portlspozywczy.pl Piotr Karmelita, członek zarządu BB Investment. Spółka zainwestowała jak dotąd około 20 mln zł w rozwój Duda Bis, kontroluje 19 proc. jej kapitału.

Zdaniem Karmelity, negocjacje zakładów mięsnych z bankami mają szansę dać pozytywny wynik. – Będziemy wspierać Duda Bis przy tworzeniu nowego, realnego planu restrukturyzacji zakładów – zaznacza członek zarządu BBI. – Jeżeli prezes Duda Bis zdecyduje się na prowadzenie bardziej otwartej polityki w stosunku do banków, to możliwe, że otrzyma zgodę na zmianę warunków spłacania kredytów. Ważne jest też, aby w zarządzie Duda Bis znaleźli się specjaliści od finansów – dodaje.

Według zapowiedzi Krzysztofa Woźnicy, wiceprezesa zarządu Duda Bis, spółka do końca tygodnia przedstawi bankom nowy plan restrukturyzacji zakładów mięsnych.

Źródło: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl

– Do końca tygodnia gotowy będzie nowy plan restrukturyzacyjny. Najpóźniej w piątek prześlemy go do zarządu banku Raiffeisen – mówi serwisowi Portalspozywczy.pl Krzysztof Woźnica, wiceprezes zarządu Duda Bis. – Przede wszystkim chcemy zwiększyć miesięczną kwotę spłaty kredytu do 700 tys. złotych w pierwszym roku – dodaje.

Zmiany w planie restrukturyzacyjnym dotyczą również zbycia części majątku firmy. – Przy tworzeniu planu wielokrotnie staraliśmy skontaktować się z bankami, jednak nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – mówi Woźnica. – Banki nie ustosunkowały się też do poprzedniego, odrzuconego projektu – podkreśla.

Wiceprezes Duda Bis zapewnia, że firma nie przewiduje zwolnień pracowników. – Wręcz przeciwnie. Myślimy o zwiększeniu zatrudnienia. Pracownicy są bardzo mocną stroną naszej spółki – zaznacza.

Źródło: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl