Nowoczesne centrum prasowe

Na świeżo położonym dachu Mediacentrum w Sosnowcu Milowicach w miniony wtorek stanęła tradycyjna wiecha. Zakończył się ważny etap budowy nowej siedziby „Polski Dziennika Zachodniego”.

Prezesi Zenon Nowak (z lewej) i Axel Diekmann (z prawej)przed naszą przyszłą siedzibą (© fot. arkadiusz ławrywianiec)

Uroczystość zwieńczenia konstrukcji ozdobnym drzewkiem była okazją do podziękowania wszystkim uczestnikom prac – od projektanta, przez kierownika budowy, po szeregowych robotników – za wysiłek, jaki w nie włożyli.

– To dzięki wam już wio- sną przyszłego roku wprowadzimy się do nowej siedziby. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi – podkreślił Zenon Nowak, prezes Prasy Śląskiej.

– W ubiegłym roku pokazaliście nam grunt, na którym był tylko gruz. My postawiliśmy wam piękny budynek. Oby się wam w nim dobrze pracowało – rewanżował się Józef Kuklok-Opolski, prezes Architektonicznego Biura Projektów AB-Projekt w Tychach, które jest głównym wykonawcą inwestycji. Choć 7-piętrowy biurowiec przy ul. Baczyńskiego wygląda jeszcze dość surowo, wkrótce stanie się nowoczesnym centrum prasowym.

Będą się tam mieścić główna redakcja naszej gazety, a także m.in. działy marketingu, sprzedaży, reklamy, administracji i księgowości.

Axel Diekmann, prezes Verlagsgruppe Passau, podkreślał wagę tej inwestycji dla pracowników „Polski Dziennika Zachodniego”, którzy w nowych biurach będą mogli lepiej wypełniać swą misję. Wyraził nadzieję, że nasze wspólne wysiłki, żeby robić coraz lepszą gazetę, rzetelną i obiektywną, spodobają się również Czytelnikom. – Nasze życie to jest nasza praca – mówił. – Dążymy do tego, aby poprzez trud i staranie, dobry druk, kolportaż i dziennikarstwo tworzyć coraz lepszą prasę.