Sekcja kick–boxingu Płomienia zaprasza na zajęcia

Kick-bokserzy MTS Płomienia Milowice już od prawie roku trenują w obiektach sportowych AKS-u Niwka Sosnowiec. Początki sekcji nie były łatwe, ale dzięki przychylności prezesa Płomienia Romana Nowaka, dyrektora MOSiR-u Zbigniewa Drążkiewicza i kierownika obiektu AKS Niwka Sławomira Zdeba udało się ostatecznie znaleźć miejsce do ćwiczeń. Dziś kick-bokserzy mają do dyspozycji dwie sale do ćwiczeń. Treningi odbywają się o godz. 10 rano i popołudniami.

Sylwester Piotrowski (z lewej) podczas treningu z Rafałem Chwałkiem.

— Każdy z nich zaczyna się rozgrzewką, a potem w zależności od zaawansowania trenujemy uderzenia, obrony i techniki w parach. Nie brakuje także ćwiczeń z workami bokserskimi. Żeby podtrzymać formę wystarczy trening trzy razy w tygodniu, ale są też zawodnicy, którzy przychodzą na zajęcia częściej — mówi Rafał Chwałek, prowadzący zajęcia sekcji kick-boxingu.

Początkowo ćwiczenia rozpoczęło tutaj około 40 osób. Dziś chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu jest już znacznie więcej, a swoje umiejętności podnoszą zawodnicy w wieku od 14 do ponad 30 lat. Jest wśród nich także siedem dziewcząt. Niektórzy traktują ćwiczenia bardziej profesjonalnie, a części z nich ruch pozwala zachować dobrą kondycję.

— Sekcja cały czas się rozwija. Chcemy także zachęcić do kick-boxingu dzieci w wieku siedmiu, dziewięciu lat, by poszerzyć działającą już u nas sekcję dziecięcą. Zajęcia dla nich mają formę zabawy i nie mają nic wspólnego z walką i wzajemnym okładaniem się, jak czasami sądzą dorośli — podkreśla trener.

Zawodnicy sosnowieckiego klubu mają już za sobą pierwsze, znaczące sukcesy. Podczas rozegranych w Grójcu zawodów Pucharu Polski Wszechstronnego Karate wśród seniorów w kategorii wagowej do 64 kg pierwsze miejsce wywalczył Krystian Kotowicz, a w kategorii do 79 kg Krzysztof Waligóra zajął drugą lokatę. W tej samej kategorii blisko podium był także Adam Mańka, ale ostatecznie zajął czwartą lokatę.

W formule semi-contact juniorów do 64 kg Sylwester Piotrowski zdobył srebrny medal. Sezon rozpocznie się na dobre w nowym roku, a kick-bokserzy Płomienia zaprezentują się na początek 21 stycznia w Akademickim Pucharze Polski.

Źródło: POLSKA Dziennik Zachodni