Tenis stołowy – Śmigały rakietki

Kamil Rusak i Rafał Nowak podczas pojedynku deblowego.
Kamil Rusak i Rafał Nowak podczas pojedynku deblowego.

Zawody przyciągnęły do Hali „Milowice” blisko 50 zawodników i zawodniczek. Impreza była otwarta dla wszystkich młodych mieszkaoców, jednak większośd stanowili reprezentanci dwóch sosnowieckich klubów: Huragana i Kontry.

Mogło być więcej

  – Zawody stały na naprawdę wysokim poziomie. Głównie dzięki młodzieży trenującej w klubach. Martwi tylko, że tak niewielu typowych amatorów zgłosiło chęd startu. Mam nadzieję, że zmieni się to już za rok, kiedy rozegramy drugie zimowe mistrzostwa – mówi Stanisław Szydło, główny organizator i sędzia zawodów.
  Dwuosobowe drużyny rywalizowały w pięciu kategoriach: dla szkół podstawowych w klasach od I do IV, dla klas V-VI, w kategorii szkół gimnazjalnych, średnich oraz wśród dziewcząt z gimnazjów.

  Trofea dla najlepszych

   Zwycięzcami wśród szkół podstawowych, w klasach I-IV była para Aleksander Szydło i Przemysław Mięsiak, którzy pokonali w finale 3:0 Pawła Podlewskiego i Tomasza Gajewskiego. Były to jedyne drużyny w tej kategorii wiekowej.
   W kategorii klas V-VI szkół podstawowych bezkonkurencyjni byli Łukasz Domaoski i Piotr Straszak.
   W finałowym pojedynku ulegli im 0:3 bracia Kamil i Adrian Łykusowie. Trzecie miejsce zajęli Patryk Podlewski i Wojciech Juszkiewicz.

   • Wśród szkół gimnazjalnych mistrzami zostali Jakub Domaoski i Mateusz Drozd, którzy w znakomitym stylu rozprawili się ze wszystkimi konkurentami.

   W finale wyraźnie pokonali 3:0 Mateusza Grabowskiego i Mateusza Trelę. Trzecia lokata przypadła Tomaszowi Żurkowi oraz Marcinowi Śnieżkowi.
   Adrian Zaród i Michał Gajewicz okazali się z kolei najlepszą parą w kategorii szkół średnich, w finale pokonali 3:0 Damiana Pachulskiego i Tomasza Wojtasa. Miejsce trzecie zdobyli Paweł Anioł i Bartłomiej Kulawiak.
   Najlepszymi zawodniczkami mistrzostw Sosnowca okazała się para: Anna Nowak i Sylwia Pająk. które w decydującym pojedynku mistrzostw pokonały 3:0 Agnieszkę Herman i Monikę Dobko. Na miejscu trzecim uplasowały się Magdalena Mierzwa i Karolina Boraczyoska.

   (jada) – Dziennik Zachodni